Ήττα στο φινάλε για τον Πανθυρεατικό!

Με νίκη έκλεισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ομάδα των Βρασιών, που επιβλήθηκε με 2-1 του πρωταθλητή Πανθυρεατικού στο Άστρος.

Μεγάλη η επιτυχία της ομάδας του Δημήτρη Κουλεντιανού, γιατί δεν πήρε μόνο τους τρεις βαθμούς, αλλά κατάφερε να νικήσει με ανατροπή του σκορ.

Στο 15΄ ο Κατσίρης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με ένα ωραίο γκολ. Έκανε ωραία κίνηση έξω από την μεγάλη περιοχή και νίκησε τον Κολοβό με ωραίο σουτ.

Η απάντηση ήλθε στο 69΄ , όταν συνδυάστηκαν ωραία ο Κανταρτζής με τον Θεοδωράκη, ο τελευταίος από αριστερά «είδε» τον Κανταρτζή που πέρασε ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Άστρους και ο σκόρερ με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σούρσου, που εκτινάχτηκε προς την πορεία.

Μετά από δύο λεπτά, ο Η. Σούρσος με κάθετη μπαλιά βρήκε τον Θεοδωράκη, που ξέφυγε και πλάσαρε ωραία τον Σούρσο κάνοντας το 1-2.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία με τον Β. Μπάρλα να ισοφαρίσουν στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, όταν η κεφαλιά εξ επαφής έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Κολοβού.

Ο Γιάννης Σούρσος έκανε πολύ καλό παιχνίδι και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, κράτησε την εστία του στο μηδέν, με καταπληκτικές αποκρούσεις.

Διαιτητής ήταν ο κ.  Κόκκορης ,με βοηθούς τους κ. κ. Τσούκα και Παπαθεμελή.

Πανθυρεατικός : Σούρσος, Αλουπογιάννης ( 56΄ Χότζα), Χ. Μπάρλας ( 80΄ Π. Σούρσος), Δικαίος, Β. Μπάρλας, Αδάμης, Χαρμπαλής, Καψάλης ( 73΄Καραμπάτσος), Κατσίρης, Τακλής, Αγγελόπουλος ( 63΄ Γ. Μπάρλας).

Βρασιές : Κολοβός, Πετρής, Παπούλιας, Πολυχρονιάδης, Ρίζος, Τσαγγούρης, Η. Σούρσος (85΄ Μπακάλης), Σχίζας (76΄ Διαμαντής), Θεοδωράκης ( 88΄Προβατάρης), Βλαχοπαναγιώτης, Κανταρτζής