Κλώτσησε την ευκαιρία ο Αρκαδικός. Έχασε 70-62

Δεν κατάφερε ο Αρκαδικός παρά την μεγάλη προσπάθεια που έκανε να πάρει την νίκη στο Ψυχικό.

Τώρα το ερχόμενο Σάββατο στις 17:00 καλείται να πάρει το ροζ φύλλο του αγώνα και να διεκδικήσει την παραμονή του στο τελευταίο παιχνίδι στην Αθήνα.

Μπήκε καλά στον αγώνα και μπορούσε να ελέγχει το παιχνίδι.

Στο πρώτο ημίχρονο είδε στα μάτια τον αντίπαλο του και άφησε υποσχέσεις για την νίκη.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε την ίδια εικόνα και το σκορ ήταν ελεγχόμενο. Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άντεξε και έτσι ήλθε το άσχημα αποτέλεσμα.

Δεκάλεπτα: 16-14, 32-31, 54-51, 70-62

Αρκαδικός: Βλάχος , Σίνης 5, Μούκας 3, Προδρόμου 12, Μαραγκάκης 9,  Πελτιέρ 13, Γαρμπής 5, Τζουγκαράκης 10, Αποστολίδης 5, Τζάιδας

Ψυχικό: Νίκου 4, Νοέας 15 (1), Χουχούμης, Παπαδημητρίου 3,  Ντιαλό 2, Παύλος 25, Παπαδιονυσίου 6, Τσιώκος 11, Αναγνωστάκης 14